The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są zapaleńcamiróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta znanajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną oraz cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe,wobec tego, iż gra ta w szeregu przypadków dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejlegendarnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak naprawdę nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, począwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Ważnejest w takim razie to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże naturalniemożemy wprowadzić do grykompletnieinnowacyjnych Simów, powtórnie przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręnadzwyczajatrakcyjną oraz wciągającą. Wszystkietworzone przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymiobiektami – sprawdź również SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takdużej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *