Jak założyć własną aktywność gospodarczą?

Aktualna sytuacja ekonomiczna, nie wyłącznie Polski, ale oraz Europy, powoduje, że coraz to więcej osób decyduje się na tak oznaczane wzięcie spraw w swoje ręce i po prostu rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać mnóstwo większą stabilizację niż pracowanie dla kogoś, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, kiedy nawet ogromne spółki upadają, tak rzeczywiście o osobiste stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

Wobec tego pewniej jest odpowiadać samemu za to, żeby własna firma funkcjonowała i, nawet jeżeli nie daje kolosalnych zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych oraz ubezpieczeniowych. Ewidentnie żeby było to dopuszczalne, potrzebne jest spełnienie pewnych formalności związanych z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Na szczęście lokalny rząd dokłada obecnie wielu starań, aby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie prywatnej firmy. To naturalnie to właśnie dzięki takiej postawie osób rządzących naszym krajem, większa część związanych z tym formalności załatwić można za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy tylko wyrobić sobie tak zwany profil zaufany, jaki przynależy potwierdzić we właściwej siedzibie ZUS czy US, żeby zdołać wniosek o wpis do centralnej ewidencji aktywności gospodarczej wysłać elektronicznie. Oczywiście uprzednio taki wniosek wypada porządnie wypełnić. Tutaj wpisuje się wszystkie dane dotyczące przyszłej firmy, a w szczególe jej nazwę, adres siedziby oraz rodzaj prowadzonej aktywności. W czasie wypełniania wniosku należy także zastanowić się nad dobrym doborem opodatkowania aktywności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *