SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są fanami przeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawikłane, skutkiem tego, iż gra ta niejednokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta przenigdy tak de facto nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa wybitnie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta tak w zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Ważne jest w takim razie to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na jedzenie poszczególnych pokarmów. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, niemniej jednak oczywiście jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie innowacyjnych Simów, znowu przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę wybitnie atrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi obiektami – sprawdź również SimCity BuildIt Cheats.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *