Sposób na telemarketerów – szybko sprawdź kto telefonował

Wszechobecny internet, jak wszelkie zdobycze technologii z jakich korzystamy ma swoje atuty jak oraz wady. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć ogrom korporacji proponujących nam własne usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w rzeczy samej nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy również innych korporacji. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź też czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać i uczynić co to za numer – kto próbował się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiej przyczyny należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest zbawienna też właśnie dlatego, że coraz to częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być tragiczne w skutkach dla portfela. Często bowiem są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie naturalnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc przeważnie są w istocie drogie. Czasem oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Warto wobec tego mieć się na baczności oraz uczynić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek niepewności – tym o wiele bardziej, że ma się możliwość zrobić to szybko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *