Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak także w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił w końcu do łask. Ten kuszący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też wycieczkilwow.pl. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie oraz uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże normalność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyborną kuchnią oraz niezwykle, jednak to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich tylko porządnie używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni i sporo inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *