Mineralna woda dla zdrowia

uzdatnianie wody

Woda mineralna to źródło życia, lecz przez zanieczyszczanie środowiska i występujące w nim toksyny i ona staje się możliwym zagrożeniem dla życia i dobrego samopoczucia człowieka. Wobec tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawienie jakości wody, aby ta spełniała wszystkie wskazane prawem wzorce i nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, które powinny nastąpić po sobie, by woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, jakie natlenia wodę i eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka usuwa zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim wówczas, kiedy tak właściwie woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór metody uzdatniania wody w ogromnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest prosty: różne ujęcia wodne charakteryzuje rozmaity poziom i typ zanieczyszczeń, w następstwie tego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pragnie uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *